Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Sukcesem zakończył się udział zespołu teatralnego AD HOC z Żabna w  5. edycji Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich pod nazwą POSIADY TEATRALNE na Orawie, które odbyły się w Jabłonce w dniach 4 i 5 marca 2017 r. Spektakl „Szum na górze” w reż. Elżbiety Kijowskiej na tyle spodobał się jurorom, że nagrodzili go II miejscem.

Gratulujemy sukcesu. Jednocześnie przypominamy, że sztukę „Szum na górze” będzie można zobaczyć w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w dniach 10, 11 i 12 marca br.

Poniżej prezentujemy fragment protokołu Komisji Artystycznej 5. Małopolskich Spotkań Teatralnych Teatrów Amatorskich  -  POSIADY TEATRALNE na Orawie

Fragmenty protokołu

PROTOKÓŁ

posiedzenia Komisji Artystycznej oceniającej 5. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie, które odbyły się w Jabłonce w dniach 4-5 marca 2017r.

Komisja w składzie:

Maria BRYLAK-ZAŁUSKA – etnograf

Jerzy HOJDA – aktor, reżyser, scenarzysta

Andrzej RÓG – aktor, reżyser, scenarzysta

po obejrzeniu i gruntownej ocenie 15 grup (301 osób), z 8 powiatów woj. małopolskiego (po 1 z pow. krakowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, 2 z pow. chrzanowskiego, 3 z pow. limanowskiego, 5 z pow. nowotarskiego) postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody: (…)

 

W KATEGORII - inscenizacja tekstów literackich (dowolna forma prezentacji scenicznej)

I miejsca nie przyznano

dwa równorzędne II miejsca oraz nagrody pieniężne w kwocie po 1 500 zł i pamiątkowe dyplomy

- Grupie Teatralnej AD-HOC z Żabna (pow. tarnowski) za spektakl SZUM NA GÓRZE w reż. Elżbiety Kijowskiej

- Kołu Teatralnemu STASZIC z Chrzanowa (pow. chrzanowski) za spektakl CHŁOPI w reż. Marcina Kobierskiego (…)

Załącznik do protokołu

Ogólne uwagi o spektaklach wg. kolejności występów: (…)

-  SZUM NA GÓRZE (reż. Elżbieta Kijowska) Grupy Teatralnej AD-HOC z Żabna – interesujący satyryczny tekst, celnie opisujący naszą społeczno-polityczną rzeczywistość w dobrej oprawie scenograficznej. Mimo dobrej, świadomej gry aktorskiej spektakl ten potrzebuje większego zróżnicowania temporytmu poszczególnych scen i epizodów aktorskich.(…)”


 

Spektakl „Szum na górze” to sztuka, której akcja toczy się zarówno w niebie, jak i na ziemi. Poznajemy w niej życie istot niebiańskich i dowiadujemy się, że wcale nie jest ono łatwe i proste. Losom Aniołów też towarzyszą wzloty i upadki, a ich życie nie jest wolne od nałogów i słabości. W Niebie panuje hierarchia i nieustanna walka o władzę nie tylko nad ludzkimi duszami… . Ostatecznie jednak, jak to w komedii bywa – wszystko kończy się happy endem, na co wpływ ma też niewątpliwie sam Wszechmogący.

 

„Szum na górze” to już szósta sztuka amatorskiego teatru AD HOC. I podobnie jak poprzednie, także i ta odnosi sukces. Bilety na spektakle rozchodzą się niemal od ręki.  O powodzeniu sztuki decyduje zarówno świetna gra aktorska, jak i obsada. Publiczność żabnieńska nie przepuszcza okazji, aby zobaczyć w nowych rolach osoby dobrze znane w środowisku lokalnym. A przypomnijmy, że na scenie wystąpili: Henryka Ruchwa, Teresa Seremet, Paweł Wegiel, Krzysztof Ryndak, Ewa Korus, Robert Grajdura, Monika Spinda, Maciej Domański, Małgorzata Mazur, Katarzyna Smolik, Anna Chyc, Marcin Wegiel, Adam Tomczyk, Anna Szopińska – Lech i Grzegorz Lech. Nad całością przedstawienia czuwały Elżbieta Kijowska i Magdalena Cudzich.

Liczba odsłon: 400
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
E-urząd
ePUAP
System Informacji Przestrzennej
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Odpady komunalne
Galerie zdjęć
Video
System powiadamiania SMS
500+
Desk
Małopolska
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.