Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Tegoroczna uroczystość półfinałowa województw: małopolskiego i podkarpackiego z Konkursu GEOLOGICZNO - ŚRODOWISKOWEGO pod hasłem: "KAMIENNE ARCHIWUM ZIEMI" odbyła się w siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Krakowie.

Organizator konkursu - Państwowy Instytut Geologiczny skorzystał z możliwości wynajęcia sali w Muzeum Przyrodniczym, w samym centrum Krakowa i połączył uroczystość rozdania nagród ze zwiedzaniem ekspozycji. Laureatów pod opieką swoich nauczycieli powitał przedstawiciel Muzeum Geologicznego PIG-PIB w Warszawie doc. dr hab. Włodzimierz Mizerski. Podczas krótkiej ceremonii laureatom rozdano dyplomy i nagrody. W tym roku były to plecaki oraz książki z dziedziny nauk o Ziemi.

Wśród laureatów w kategorii prac plastycznych  były również uczennice kl. VI z Zespołu Szkoły Podstawowej w Otfinowie: Agata Ciukaj - III miejsce oraz Paulina Wolańska - wyróżnienie.
Uczennice przedstawiły w formie plastycznej wybrane przez siebie wydarzenie utrwalone obecnie w skałach budujących naszą planetę.
Na ręce nauczycieli tj. P. Ewy Wąż  i M. Kochańczyk  przekazano podziękowania oraz plansze edukacyjne do wykorzystania podczas zajęć. Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, otrzymali również pamiątkowe kubki z logo tegorocznej edycji Konkursu.
Kiedy opadły emocje grupa udała się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie zbiorów muzeum poczynając od nosorożca włochatego, a na tropikalnych rybach i gadach kończąc.

Liczba odsłon: 4017
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.