Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką - prozaikiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Pisarka urodziła się i mieszka w Krakowie, jest absolwentką filozofii na UJ, członkiem polskiej sekcji IBBY.   Debiutowała w 1995 roku, wydając powieść „Niezwykłe wakacje”, wyróżnioną nominacją w kategorii autorskiej do "Nagrody Wydawniczo-Księgarskiej - Ikar '95". Jest autorką powieści: „Eliksir przygód”, „Tajemnica szkatułki”, „Kraina Kolorów - Księga Nadziei”, „Kraina Kolorów - Księga Intryg”, „Zaledwie kilka dni”, a także ilustrowanej książeczki dla dzieci „Strychowe opowieści”.

      Od 2001 roku współpracuje z łódzkim wydawnictwem "Literatura", w którym ukazują się kolejne wydania powieści oraz nowe tytuły: „Opowieści ze starego strychu”, „ Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole czyli ważne sprawy małych ludzi” i „Ale ja tak chcę!”. W 2002 roku ukazał się „Świat do góry nogami”, wydany przez wydawnictwo "Ossolineum". Jest to opowieść o dorastaniu nastoletniej Oli, której umiera matka. W roku 2006 "Ossolineum" wydało „Złą dziewczynę” - historię Marcyśki, samotnej dziewczyny, która stara się zrealizować swoje plany i marzenia.   
Beata Ostrowicka jest laureatką kilku nagród, w tym wpis na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena.      
Spotkanie w żabnieńskiej bibliotece odbędzie się 6 maja o godz. 10.00 i rozpocznie obchody Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w Żabnie.
Organizatorzy serdecznie zapraszają, wstęp wolny.
Liczba odsłon: 2859
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.